Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik Sigara Problemleri ve Çözümleri

Elektronik Sigaram Neden Sızdırıyor?

  1. Atomizerinizi yeterince sıkmamış olabilirsiniz.
  2. Atomizer tankınız çatlamış olabilir. Bu her zaman göremeyeceğiniz bir durumdur ancak eğer elektronik sigaranız likit sızdırıyorsa bu ihtimali göz önünde bulundurun. Çok kolay bir şekilde yedek cam tüp veya dilerseniz tamamen yeni bir atomizer satın alabilirsiniz.
  3. Bataryanızın şarjı azalmış/bitmiş olabilir. Daha düşük bir batarya seviyesinde atomizerinize daha düşük bir voltaj sağlanır, bu yüzden likit birikmesi sonucu hava deliklerinden likit sızıntısı gerçekleşebilir.
  4. Atomizerinizi doğru bir şekilde doldurmamış olabilirsiniz, bu yüzden ağzınıza likit geliyor olabilir

 

Elektronik Sigaradaki Yanık Tadını Nasıl Ortadan Kaldırabilirim?

  1. İç atomizerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Yeni bir iç atomizer alın ve eskisi ile değiştirin.
  2. Eğer değişken voltaj kullanıyorsanız voltaj ayarınız çok yüksek olduğu için yanık tadı alıyor olabilirsiniz. Voltajı düşürerek ve elektronik sigaranız için en uygun noktayı bularak yanık tadından kurtulabilirsiniz. 

Neden Elektronik Sigaradan Çok Sert Bir Tat Alıyorum?

  1. E-likidinizde yer alan nikotin miktarı çok fazla olabilir, nikotin oranınızı 12 veya 6 seviyesine düşürün çünkü e-likidinizde daha az nikotin bulunduğunda elektronik sigaranızdan daha yumuşak bir his alacaksınız.
  2. PG (aroma ve vuruş hissi sağlayan bileşen) ve VG (buhar üretimi açısından önemli bileşen) oranı da sertliği etkileyen bir faktördür. VG oranı daha yüksek bir e-likit deneyerek daha yumuşak bir deneyim elde edebilirsiniz.
  3. Eğer değişken voltaj özellikli bir cihaz kullanıyorsanız, daha yüksek voltaj daha fazla üretilen buhara yani sonuç olarak daha fazla nikotine sebep olmaktadır. Bu yüzden daha az buhar üretmek ve alacağınız nikotini azaltmak için voltaj ayarınızı düşürün.
  4. Eğer ayarlanabilir hava akımı özelliğine sahip bir tankınız varsa hava akımını kapatmak size daha fazla nikotin içeren konsantre bir buhar getirecektir. Eğer bu durumda sizin için çok sertse daha yumuşak bir deneyim için hava akımını açabilirsiniz.

 

Daha fazla ipucu ve tavsiye için beklemede kalın! Eğer herhangi bir konu hakkında öneriniz varsa lütfen bizi aşağıdaki yorum kısmından haberdar edin.

 

Bir yanıt yazın