Dharma Blog

Elektronik Sigaram Orijinal Mi? Orjinal E-Sigara Nasıl Anlaşılır?

Elektronik sigara satın almaya karar verdiniz ve kafanızda bir model  belirlediniz. Peki bizim ki gibi satıcıların son derece güvenilir ve dürüst! olduğu bir ülkede aldığınız e-sigaranın gerçekten orijinal  ve istediğiniz ürün olduğunu nasıl anlarsınız?

Size ayrıntılı bir elektronik sigara orijinal ürün satın anlama rehberi  sunduk. Sizlerin bu konuda mağdur olmanız gerçekten bizleri de üzecektir. Unutulmamalıdır ki orijinal olmayan veya sahte ürünler satın alarak hem kendi sağlınızı hem de çevrenizdekilerin sağlığını tehlikeye atmış olursunuz.

Peki bir ürün satın almaya karar verdiniz orjinal olup olmağını nasıl anlarsınız?

Bunu iki aşamada inceleyeceğiz. İlk olarak genel inceleme, ikinci olarak marka bazlı sorgulamalar ile sonuca varacağız. İşte başlıyoruz;

Orjinal  Elektronik Sigara Nasıl Anlaşılır ?

İlk olarak bir ürün satın aldığımızda genel tasarım ve ürün malzeme kalitesini gözlemlememiz gerecektir. Elektronik sigara markaları günümüzde ürün kalitesine ve tasarıma oldukça önem vermektedir. Ancak sahte e-sigara üreticileri kaliteyi ikinci plana atarak kar marjını yükseltmeyi hedefler. Bu bağlamda satın alacağımız ürünün aşağıdaki kritelere göre ilk kontrolünü sağlayabilirsiniz.

*Ambalaj kalitesi ile başlamalısınız. Kaliteli ambalaj ve jelatin, doğrulama kodu ve bandrol bulunan ürünler ilk kontrolde sınıfı geçecektir.

*Paket içeriği önemlidir. Paket içeriğini kontrol ettiğinizde eksik malzeme bulunması  yada markanın kalitesine yakışmayan yardımcı ürünlerin(kalitesiz kablo gibi) kutu içerisinde bulunması sahte ürün olabileceğine dair bir ipucudur.

*Ürün kalitesi dokunduğunuzda kendini ele verir, orjinal ürün elinizde yada parmaklarınızda hissiyat olarak sizi rahatsız etmemelidir.

*Tasarımsal olarak köşe kenar veya kıvırmlı noktalarında ürünün parçalarının tam olarak ve net bir şekilde birleştiğini ve pürüzsüz olduğunu görmelisiniz.

*Oynayan, yerine oturmayan veya  sallanan parçalarının olmaması gerekir. (üretim kaynaklı kronik bir sorunu yoksa)

*Orjinal ürünlerin dokunmatik ekranları sorunlu değildir.

*Kalitesiz ve kötü plastik malzemeler kokar üründe herhangi ağır bir plastik kokusu hissetmemelisiniz.

*Aşırı şekilde akıtma sızdırma veya coilinizin çok hızlı şekilde yanması malesef sahte ürünlerin habercisi olabilir.(Kullanıcı hatası değilse!)

*Tuşları çok çabuk bozulan ve içerisindeki lehimleri hemen kopan ürünler işçilik kalitesindeki zayıflık nedeniyle, sahte olasılığı yüksek ürünlerdir.

Elektronik Sigara Markalarının Sahte Ürünlere Karşı Önlemleri

Sahte ürünlerin piyasada çoğalması ile birlikte orjinal ürün satan firmalarda buna karşı bir önlem alarak tüketicilerini koruma gereği duymuştur. Bu sistem ise orjinal ürün barkod sistemidir. Elektronik sigara kutuları üzerinde bulunan kazı ve sorgula kodları veya kutu içerisinde bulunan kartlar üzerinde yazan rakamlar ile bazı sorgulamalar yapılmaktadır. Şimdi markalara göre bu sorgulamaların nasıl ve nereden yapıldığını inceleyelim.

ÖRNEK Vaporesso Orjinal Ürün Sorgulama 

https://www.vaporesso.com/is-your-product-authentic

 

ÖRNEK ELEAF Orjinal Ürün Sorgulama 

http://www.eleafworld.com/info/batchcode.php

 

Sizlerin en güvenli şekilde alışveriş yapmanızı sağlamak istiyoruz. Dharma Vape Ailesi olarak tüm müşterilerimize şeffaf şekilde davranıyoruz. Bunun da maddi manevi olumlu yönlerini görüyoruz. Dharma Vape Ailesi olarak Hepinize teşekkür ederim.

 

 

 

Bir yanıt yazın