Elektronik Sigara Kullanımı

Hatay Elektronik Sigara

Elektronik Sigara Hatay  tütün mamullerini kullanan kişilerin bağımlılıklarından kurtulmak ve zararlarını azaltmak için oluşturulmuş cihazlara verilen isimdir. Elektronik sigaralara pek çok isim verilebilmektedir. Yalancı sigara, dumansız sigara, pilli sigara, e-sigara gibi isimlerle anılmaktadır. Elektronik sigara Hatay dumansız ve buharlaştırıcı bir cihaz olma özelliğine sahiptir. Elektronik sigaranın içerisinde bulunan hava sensörü sayesinde sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bunu algılayarak entegre devreye bildirir. Devre akımı açar ve atomizer adı verilen buharlaştırıcı kısma akım verilerek elektronik sigara ısınır. Isınmasıyla birlikte alkaloit sıvısı buharlaşır. Oluşan soğuk buhar çekilen hava ile birleşir.

Elektronik sigaranın avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar incelendiğinde;

*Normal sigarada bulunan kanserojen maddelerin elektronik sigara içerisinde bulunmaması nedeniyle sağlığa zararlı kanserojen maddeleri içermemektedir.

*Duman üretilmediği için kimyasal içerikli maddeler etrafa yaymamaktadır.

*Elektronik sigaranın yangın çıkarma tehlikesi bulunmamakta ve çevreye verdiği zarar normal sigaraya göre oldukça azdır.

Elektronik Sigarayı Uzun Ömürlü Kullanma Yolları

Elektronik sigaranın uzun ömürlü kullanılabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar incelendiğinde;

*Elektronik sigaraların pillerinin şarj sürelerinin normal şarj edilme süresinin üzerinde şarj edilmemesi gerekmektedir.

*Elektronik sigaralarda bulunan atomizerlerin içerisine likitler haricinde başka bir sıvı konulmamasına dikkat edilmelidir.

*Elektronik cihazlar kullanılmadığı zaman kapatılması gerekmektedir.

*Elektronik sigaralar kullanılırken pil düğmesine 12 saniyeden daha uzun bir süre basılı tutulmaması gerekmektedir.  Elektronik sigara kullanırken bu hususlara dikkat edilmesi halinde elektronik sigaraların uzun ömürlü olması sağlanabilmektedir.

Hatay E-Likit Nedir?

Antalya Elektronik sigara kartuşlarını doldurmaya yarayan aromalı doldurma sıvılarına verilen isimdir. Elektronik sigaraların rahat ve ekonomik bir şekilde kullanılmasını sağlayan bu kartuşlar ikiye ayrılmaktadır. VG E-likit ve PG E-likit olmak üzere ikiye ayrılan likitlerin içeriği birbirinden farklıdır. VG E-likit içeriğin de bitkisel gliserin, aroma esansı ve terapatik nikotin bulunmaktadır. PG E-likit içeriği nde ise propilen glikol, aroma esansı ve terapatik nikotin bulunmaktadır. PG dolum sıvılarının avantajları incelendiğinde bu sıvıların tüm elektronik sigaraların atomizerlerin ömrünü uzattığı bilinmektedir. Ayrıca dolgun bir tat sunan PG dolum sıvıları çok kullanılan likit kartuşlardır. VG dolum sıvıları ise PG dolum sıvılarına göre daha fala buhar üretmektedir. Ancak atomizer ömürlerini daha kısaltan VG dolum sıvıları da çok tercih edilen ürünlerdendir. PG dolum sıvıları ile VG dolum sıvıları birbirine karıştırılmak suretiyle de kullanılabilirler.

Bir yanıt yazın