Elektronik Sigara Kullanımı

Buharcı Dili nedir ? Buharcı Dili Geçmesi için yapılması gerekenler ?

Buharcı Dili Nedir?

Buharcı dili, koku alma yorgunluğunun bir şeklidir. Esasen, beyniniz e-sıvınızdan gelen duyusal bilgileri işlemeyi durdurdu ve bu, ya sürekli olarak son derece lezzetli tek bir e-sıvı ile damağınızı doldurduğunuz için ya da e-sıvı tatlarını o kadar sık ​​değiştirdiğiniz için oluyor. beyin aşırı yüklendi ve gelen tüm farklı tat notalarını ayırmaya çalışmaktan vazgeçti.

Hiç kendinize veya sevdiğiniz birine parfüm almak için bir mağazaya gittiniz mi? Eğer varsa, muhtemelen daha önce koku yorgunluğu yaşadınız. Art arda birkaç parfümü kokladıktan sonra – veya bazen yeterince güçlüyse sadece bir veya iki parfüm – hepsi aynı koktuğu için artık farklı kokular arasındaki farkları tespit edemezsiniz.

Bazı parfüm gişesi görevlileri, burnunuz için bir çeşit “damak temizleyici” olarak, kokular arasında koklamanız için size kahve çekirdekleri sunacaktır. Kahve koklama tekniğinin gerçekte ne kadar işe yaradığı konusunda insanların görüşleri farklıdır, ancak asıl mesele beyninizi sıfırlamak ve koku duyunuzu yeniden kazanmanıza yardımcı olmaktır. Bu koku alma yorgunluğunun en iyi tedavisi parfüm tezgahından bir süre uzaklaşmaktır, ancak kahve bir tutamda yardımcı olabilir. Bu yazıda, buharcı dilini daha hızlı iyileştirmenize yardımcı olabilecek bazı benzer teknikleri tartışacağız.

Buharcı dilini iyileştirmek için daha fazla su içme şansınız yoksa, daha güçlü aromalı bir damak temizleyici ile başarılı olabilirsiniz. İşte denemeyi düşünmeniz gereken popüler seçeneklerden birkaçı.

  • Siyah kahve, sıcak veya buzlu (acı)
  • Limon dilimleri veya limon suyu
  • Suşi restoranlarında servis edilen türden zencefil turşusu
  • Şekersiz çay
  • Süt
  • Sirke ile gargara

Damak temizleyici olarak kullanabileceğiniz birçok farklı yiyecek ve içecek var. Buradaki nokta, ya e-sıvı kalıntısını damağınızdan fiziksel olarak temizleyen nötr tadı olan bir likit seçmek ya da parfüm tezgahındaki kahve çekirdekleri gibi çok güçlü aromalı ve tat alma duyunuzu sıfırlamaya yardımcı olan bir şey seçmektir. E-sıvınız gibi tadı olmayan bir damak temizleyici seçin.

 

 

 

Bir yanıt yazın