Elektronik Sigara Kullanımı

Uçağa Elektronik Sigara Getirebilir misiniz? 2022’de Elektronik Sigara ile Nasıl Seyahat Edilir

Elektronik Sigarayı Uçağa Nasıl Getirirsiniz?

Havayollarının vaping donanımınızla seyahat etmek için uyguladığı düzenlemeler, öncelikle çoğu vaping cihazının  lityum iyon pillere sahip olmasıyla ilgilidir. Vape pil güvenliği  hayati önem taşır çünkü lityum iyon piller yanlış kullanılırsa aşırı ısınabilir ve potansiyel olarak alev alabilir. İrtifadaki hava basıncındaki değişiklik nedeniyle, herhangi bir lityum iyon pili uçuşa getirmenin küçük bir doğal riski de vardır. Bu nedenle pil satıcıları, ürünleri tüketicilere gönderirken genellikle kara taşıyıcıları kullanmak zorundadır.

Bunlar, vape’inizi uçağa getirmek için çoğu havayolunun uyguladığı kurallardır.

  • Yerleşik pili olan herhangi bir vaping cihazı – veya pil takılı herhangi bir cihaz – el bagajınıza paketlenmeli ve kapatılmalıdır.
  • Tüm yedek piller de el bagajınızda paketlenmelidir. Yedek pilleri, metal terminalleri izole eden ve pillerin diğer metal nesnelere temas etmesini önleyen yastıklı taşıyıcılara koyun.
  • Bir vaping cihazını, yalnızca cihazın pili çıkarılmışsa, kontrol edilen bagajınızda taşıyabilirsiniz.

Vape’nizi uçağa getirmeyle ilgili kurallar katı görünebilir, ancak yangın riskini mümkün olduğunca azaltmak önemlidir. Bataryaların basınçlı bir kabin içerisinde olması riski bir nebze olsun azaltıyor ve uçaktaki personelin beklenmedik bir olaya hızlı bir şekilde müdahale edebilecek olması da riskin bir nebze olsun azalmasına yardımcı oluyor.

 

E-Likit Uçağa Nasıl Getirirsiniz?

Havayollarının ayrıca, sıvılar ve jellerle seyahat etme konusunda, bu maddeleri el bagajınızda getirmeyi düşünüyorsanız, özel kuralları vardır. Bu nedenle, bir uçağa vape suyu getirmek istiyorsanız özel dikkat göstermeniz gerekecek.

  • Havayollarının sıvılarla seyahat etme kısıtlamaları, getirmek istediğiniz her sıvı veya jel ürün için geçerlidir. Bu, vape suyu şişelerini ve e-sıvı içeren herhangi bir vape tankını veya kapsülünü içerir. Aynı zamanda diş macunu, sabun, parfüm ve şampuan gibi tuvalet ürünleri için de geçerlidir.
  • El çantanızda bir şişe vape suyu taşımak için, şişenin 1 oz (yaklaşık 30 ml) veya daha küçük olması gerekir.
  • Taşıma çantanızdaki tüm sıvı ürünler, tek bir çeyrek boy fermuarlı çantaya sığmalıdır. Havaalanındaki güvenlik kontrol noktasından geçtiğinizde, fermuarlı çantayı el çantanızdan çıkarmanız ve ayrı bir inceleme için sunmanız gerekir.

Fermuarlı çantanızı, taşıma çantanıza getirmek istediğiniz tüm tuvalet malzemeleri ve diğer eşyalarla doldurduktan sonra, vape suyu için fazla yer kalmadığını görebilirsiniz. Ancak uçağa sıvı getirmekle ilgili kısıtlamalar yalnızca el çantanızdaki sıvılar için geçerlidir. Kontrol edilen bagajınıza herhangi bir kısıtlama olmaksızın ilave vape suyu getirebilirsiniz. Yine de, şişelerin sızması ihtimaline karşı ekstra e-sıvınızı plastik torbalara koymak iyi bir fikirdir.

Bir yanıt yazın