Piller

ELEKTRONİK SİGARA PİL NEDİR ? 18650 PİL NEDİR ?

ELEKTRONİK SİGARA PİLİ

Elektronik sigara 18650 pil en yaygın kullanılan pil türüdür.

18-650 nin anlamı

18 ( pilin çapını temsil eder )

650 ise ( mm uzunluğunu )

Elektronik sigara kabaca iki parçadan oluşmaktadır. Bunlardan biri tank iken diğeri mod dediğimiz pili taşıyan ve tanka gerekli gücü veren kısımdır. Peki tank seçiminde çok dikkatli davranırken neden pil konusuna aynı önemi vermiyoruz?

Yanlış bir tank seçiminde başımıza gelebilecek en kötü şey beklentilerimizin altında performans vermesi olur. Peki ya yanlış pil seçiminde neler olur? Pil konusunda yapılan yanlış seçimler cihazınıza ve en önemlisi size büyük zararlar verebilir ve bu yüzden bir elektronik sigara kullanmaya başlamadan önce hangi pilleri kullanacağınıza karar vermeniz çok büyük bir önem taşımaktadır.

Yazı biraz uzun süreceği için konuya tam giriş yapmadan önce bir uyarıda bulunmak istiyorum. Asla ve asla laptop veya powerbank bataryalarını çıkararak elektronik sigaralarınızda kullanmayınız. Nedenini öğrenmek istiyorsanız yazının devamını okumanızı tavsiye ederim.

Pilleri cihazın içinde şarj edebilir miyim?

Her ne kadar firmalar pillerin cihazın içinde şarj edilebildiğini söylese de sağlıklı olmadığını düşünüyoruz. Bunun nedeni ısınma vb durumlar da cihazınıza ve pilinize zarar verebiliyor. Yüksek ısı sebebi ile cihazınızın ekranı yanabilir. Ekran dokunmatiği çalışmaya bilir vb etkenler olabilir.

Sağlıklı şarj etmeniz için biz kesinlikle gerek pil ömrü gerekse de cihazınızın ömrünü düşünüyorsanız pil şarj aleti tavsiye ediyoruz.

Bir şarj aleti ve yedek pil almanız sizin için hem güvenli olacaktır hem de bir pil şarj olurken diğerini kullanma imkanı sağlayacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın