ELEKTRONİK SİGARA İÇİM ŞEKİLLERİ

MTL NEDİR ? DL NEDİR ? RDL NEDİR ?

Bir vaping web sitesine göz atın ve genellikle Ağızdan Akciğere ( MTL ) ve Doğrudan Akciğer ( DL veya DTL ) terimlerine rastlarsınız .

Bu terimler genellikle tanklar ve kitler gibi esigara donanımını tanımlamak için kullanılır. Bir tankın veya bir kitin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığına karar vermelerine yardımcı oldukları için deneyimli kullanıcılar için çok faydalıdırlar.

Bununla birlikte, bu gibi terimler elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan biri için kafa karıştırıcı olabilir.

Bu nedenle bu kılavuzu şu amaçlarla bir araya getirdik:

Bu terimlerin ne anlama geldiğini açıklamak,
Seçtiğiniz teneffüs tekniği sizin için doğru olması muhtemeldir.
İçim tarzınıza uyması için ihtiyacınız olan ekipmanı seçmenize yardımcı olur.
Başka terimler kafanız karıştıysa , elektronik sigara sözlüğümüze göz atın .

MTL İÇİM NEDİR ?

Ağızdan Akciğere, bir tür soluma anlamına gelir . MTL soluduğunuzda, buharı ağzınıza alırsınız. Daha sonra ciğerlerinize çekmeden önce ağzınızda tutarsınız. Daha sıkı, daha kısıtlı bir çekimle, MTL deneyimi bir sigaranınkine çok daha yakındır.

Dahası, bobin üzerinden çekilen daha az hava, kullanılan daha yüksek PG seviyeleri ve soluma tekniğinin kombinasyonu, daha fazla boğaz vuruşu yaşayacağınız anlamına gelir. Daha az buhar sağlar (sigara içimidir )

DL İÇİM NEDİR ?

Doğrudan Akciğer solunumu, buharı önce ağzınızda tutmadan doğrudan ciğerlerinize soluduğunuz içim şeklidir.

Doğrudan Akciğer Vaping, vape’i soğutmak için daha fazla hava akışı gerektirir. Sonuç olarak, DL cihazlar üzerinden daha fazla hava çekmek için tasarlanmıştır. Daha Fazla buhar sağlar  (nargile içimidir)

RDL (dtl) İÇİM NEDİR ?

Bu, MTL ve DL arasındaki bulanıklığı kabul eder ve hala havadar olan, ancak tam bir DL solunumu kadar havadar olmayan bir vape’i ifade eder.

Sınırlı Doğrudan Akciğer vapingiyle, aynı şekilde nefes alırsınız, ancak bobin üzerinden çok fazla hava akışına ihtiyaç duymazsınız. Lezzet deneyimi DL’ye benzer, ancak boğaz vuruşu MTL’ye daha benzer. DL ve MTL arası bir buhar üretir.

MTL DL 

 

 

Bir yanıt yazın