Elektronik Sigara Kullanımı

Sub oHm nedir ?

Sub oHm ne demek?

Bunu cevaplamak için, direnci ve vapingdeki önemli rolünü anlamamız gerekiyor. Ohm (Ω) cinsinden ölçülen direnç, elektrik akımının bir devredeki herhangi bir bileşenden geçmesinin ne kadar kolay veya zor olduğunu söyler.

Vaping bağlamında dirençten bahsettiğimizde, neredeyse her zaman atomizerin içindeki bobinden bahsediyoruz. Yüksek dirençli bobinler genellikle daha yavaş ısınır ve daha düşük güç çıkışı için tasarlanmıştır. Düşük dirençli bobinler genellikle daha hızlı ısınır ve daha yüksek güç çıkışı için tasarlanmıştır.

1.0Ω’un altında olan herhangi bir vaping bobini “sub-ohm” olarak kabul edilir ve çoğunlukla bu bobinlerin daha yüksek güç seviyelerinde kullanılması amaçlanmıştır.

Ağızdan akciğere (MTL): MTL bobinleri, düşük güç, sıkı hava akımı ve yüksek nikotin kuvvetli e-sıvıların bir kombinasyonu ile sigara içme deneyimini tekrarlamak için tasarlanmıştır. MTL bobinleri genellikle daha yüksek dirence sahiptir, ancak bu her zaman böyle değildir.

Doğrudan akciğere (DTL/DL): DL bobinleri, önemli miktarda hava akışıyla yüksek güç çıkışına izin verir ve düşük nikotin güçlü e-sıvılarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yoğun lezzet ve sıcaklık ile büyük buhar bulutları ile sonuçlanırlar.

Kısıtlı-doğrudan akciğere (RDL): RDL bobinleri, orta düzeyde güç, hava akımı ve buhar üretimi için tasarlanmış MTL ve DTL’nin ortasında bulunur. DL bobinleri gibi, RDL bobinleri de düşük nikotin gücüne sahip e-sıvılarla kullanılmak üzere tasarlanmış

Sub-ohm faydaları nelerdir?

Sub-ohm/DL/RDL bobinlerinin özellikleri, üç önemli noktada özetlenebilecek tamamen farklı bir vaping deneyimi üretmelerine olanak tanır.

Artan buhar üretimi:  Birçok insan, özellikle sigarayı tamamen bırakan ve bu deneyimden uzaklaşmak isteyen gazeteler olmak üzere, daha büyük buhar bulutlarını daha tatmin edici buluyor.

Yoğun lezzet: Alt ohm bobinlerinin artan ısısı, bazı e-sıvı tatlarını geliştirir ve lezzet profilinin birçok katmanını vurgulayarak karmaşık karışımlar için özellikle faydalı olabilir.

“Pürüzsüz” bir vuruş:  Birçok yeni gazete, yüksek nikotin güçlü e-sıvıları sert buluyor ve bu, sigaradan geçişi zorlaştırabilir. Üretilen toplam buhar hacmi, bir alt ohm/DL/RDL bobini ile daha büyük olduğundan, düşük nikotin güçlü e-sıvıları kullanırken daha az yoğun bir boğaz vuruşu ile yüksek düzeyde nikotin memnuniyeti sağlar.

VG/PG oranı: Sub-ohm/DL/RDL bobinleri genellikle daha büyüktür ve e-sıvıyı daha etkili bir şekilde fitil eder. Aynı zamanda, daha büyük buhar bulutları üretebilen bir e-sıvı kullanarak muhtemelen daha yüksek güç seviyelerinden yararlanmak isteyebilirsiniz.

VG, boğaza çok hafif bir darbe ve bol miktarda buhar üreten viskoz bir sıvıdır. PG’nin viskozitesi düşüktür, boğazda daha belirgin bir darbe ve çok daha az buhar üretir. Bu nedenlerden dolayı, sub-ohm vaping yaparken daha yüksek VG oranına sahip bir e-sıvı kullanmak en iyisidir. Endüstri standardı %70/%30 VG/PG’dir 

Bir yanıt yazın