Premium Likit Nedir

Elektronik Sigara Likit ömrü ne kadardır ?

dharma salt likit

Şişeleme ve/veya son kullanma tarihlerine dikkat edin

Genel bir kural olarak, çoğu e-sıvı markası maksimum 1-2 yıl raf ömrü önerir. Tüm saygın e-sıvı markaları, ürünlerine bir şişeleme tarihi yazdırır ve bazıları da bir son kullanma tarihi önerir, ancak bu her zaman böyle değildir.

En sevdiğiniz premium e-likitlerden birinin neden çılgın bir indirimle indirimde olduğunu merak ediyorsanız, şişeleme tarihine bakmanızda fayda var. Çoğu durumda, şişelemeden bir yıla yaklaşıyor olabilir, bu da nispeten hızlı bir şekilde buharlaştırmayı düşünüyorsanız sorun değil. Şişelemenin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçtiyse, tam fiyat ödemeniz gerekse bile yeni bir parti seçmenizi öneririz.

E-sıvıyı doğru şekilde saklamak

Bir e-sıvının formülasyonuna özgü bazı özellikler raf ömrünü etkilese de, onu nasıl sakladığınız da aynı derecede önemlidir. Işık, ısı ve havaya maruz kalma, e-sıvının daha hızlı bozulmasına neden olur.

Bu nedenle, e-sıvınızı serin ve karanlık bir yerde saklamanız ve şişenin uygun şekilde kapatıldığından emin olmanız önemlidir. Tezgahınızda bir e-sıvı gösterimi yapmak hoş görünebilir, ancak ne yazık ki bu, onu daha hızlı bozulma riskiyle karşı karşıya bırakır. Tipik olarak, alt kattaki bir dolap, kullanmadığınız zamanlarda e-sıvınızı saklamak için ideal bir yerdir.

Örneğin 250 ml ağır bir tatlı gibi uzun demleme süreleri gerektiren büyük bir DIY e-sıvı partisi yapıyorsanız, koyu renkli cam şişeler kullanmayı düşünmelisiniz. Amber, kahverengi ve koyu yeşil cam, ışığın içerideki sıvıyla etkileşimini önlemeye yardımcı olur. Ek olarak, camın uzun süreler boyunca e-sıvı ile etkileşime girme olasılığı, normalde bir yıl içinde tüketilmesi amaçlanan ticari e-sıvılar için kullanılan plastiklerden çok daha düşüktür.

E-sıvı bozulduğunda ne olur?

Lezzet bozulması

E-sıvılarda kullanılan aromalar “uçucu” olarak da bilinir. Doğaları gereği çözümlerden kaçmayı severler ve onları en başta bu kadar lezzetli yapan da budur.

Meyve aromaları gibi daha hafif uçucular, tatlı aromaları gibi ağır olanlardan daha hızlı kaçma eğilimindedir. Sonuç olarak, e-likitinizin lezzet yoğunluğu bozuldukça azalabilir. Farklı aromalar farklı şekillerde etkileşime girdiğinden, bu, bir e-sıvının uzun süre sonra lezzet profilini tamamen değiştirmesine neden olabilir.

Bir e-sıvının aşırı süreler boyunca (1-2 yıldan fazla) oturmasına izin verilirse, gözle görülür bir lezzet kaybı beklenmelidir. Bu başlı başına bir sorun olmayabilir, ancak deneyim kesinlikle üreticinin amaçladığı ile aynı olmayacaktır.

Nikotin bozulması

Zamanla, nikotin oksitlenir ve e-sıvınızdaki diğer bileşenlerle etkileşime girer. Doğru saklanırsa, bu işlem yavaştır, bu yüzden çok fazla endişe etmemelidir. Ancak, e-sıvı yanlış saklanırsa veya aşırı sürelerde bırakılırsa, daha belirgin şekilde bozulur.

Nikotin bozulmasının açıklayıcı işareti, biberli bir tat ve artan sertliktir. Buna ek olarak, nikotin azaldıkça daha az güçlü hale gelir, bu nedenle e-sıvılarınızdan birinin başına geldiyse, vape yapmak daha az hoş ve istekleri tatmin etmede daha az etkili olacaktır. Kimse e-sıvıyı boşa harcamayı sevmez, ancak nikotin gözle görülür şekilde düştüğünde, yeni bir şişe satın alma zamanı gelmiştir.

Bir yanıt yazın