Premium Likit Nedir

Elektronik Sigara Likitlerinin Ömrü Ne Kadardır? En İyi Elektronik Sigara Likiti Aroması Nedir?

ELEKTRONİK SİGARA LİKİT ÖMRÜ

Elektronik sigaraların en önemli parçalarından biri olan likitler, buharını içine çektiğimiz sıvıdır. Elektronik sigara likitlerin içerisinde genellikle PG, VG, nikotin, su ve aroma bulunur. Elektronik sigara likitleri aynı zamanda e-sıvı ya da e-likit olarak da adlandırılır.

Elektronik sigara kullanıcıları, elektronik sigara likiti ile ilgili ömrü ne kadardır, likit değiştirilirken nereler dikkat edilmeli ve en iyi likit aroması gibi soruları sık sık sormaktadır. Bu yazımızda sizler için bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Bir Elektronik Sigara Likitinin Ömrü Ne Kadardır?

Elektronik sigara likitlerinin son kullanma tarihi konusunda bir belirsizlik hakim. Bazı elektronik sigara likit üreticileri, likitlerinin son kullanma tarihlerini 2 sene olarak belirlerken bazıları ise bu süreyi 1 sene olarak belirliyor.

Baktığımızda likitlerin son kullanma tarihlerini etkileyen bazı faktörler vardır. En önemli iki faktör ise likit içerisinde kullanılan bileşenler ve oranları, uygun üretim ve saklanma koşullarıdır.

Ancak elektronik sigara likitinden tam olarak verim almak istiyorsanız kaliteli likitler kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bilinen elektronik sigara likiti üreticileri hijyenik ortamlarda ve laboratuvarlarda analizler yaptırarak likitlerini üretir ve uygun ortamlarda demlenmeye bırakır. Bu sayede likitin raf ömrü uzamış olur.

Elektronik Sigara Likiti Değiştirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Baktığımızda elektronik sigaralar 3 farklı şekilde olabilir. Her bir çeşitte elektronik sigara likitini şu şekilde değiştirebilirsiniz;

Tanklı:

Ağızlığı çıkarın

Coili likit ile ıslatın

Tankın %80 ile likit doldurun

Cihazınızı yeniden birleştirin.

Bir süre bekleyin (10 dk coilinizin pamuğu likiti emmesi adına ilk dolum da beklenmelidir.)

Alttan Tanklı:

Coili çıkarın

Coili ıslatın

Tankı likit ile doldurun

Cihazınızı yeniden birleştirin.

Kartuşlu:

Likiti ilave edin (ilk dolum da lütfen coilinizin likiti tam emmesi adına 10 dk bekletiniz)

Genel olarak hangi tür elektronik sigara kullanırsanız kullanın, likit tankını ara ara temizlemeyi unutmayın.

En İyi 5 Elektronik Sigara Likiti Aroması Nedir?

Elektronik sigara likitinin içerisinde kullanılan PG, VG, nikotin, su ve aromaların farklı oranlarda kullanılmasıyla tek tek sayılamayacak kadar çok sayıda farklı likit çeşidi ve aroması elde edilebilir. Bu yüzden aslında en iyi sigara likiti aroması tamamen sizin tercihinize ve damak tadınıza bağlıdır. Fakat yüzlerce elektronik sigara likiti olmasına rağmen bazı likit aromaları, elektronik sigara kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilir.

En çok tercih edilen ve en iyi olarak nitelendirebileceğimiz 5 sigara likiti aroması şunlardır;

Tütün: Özellikle elektronik sigara kullanımına yeni başlayanlar tarafından en çok tercih edilen aroma, tütün aromasıdır.

Çilek: Çok sevilen meyvelerden biri olan çilek, elektronik sigara kullanıcıları tarafından da oldukça sevilir.

Mentol: Çeşitli mentol karışımlı likitler, özellikle mentollü sigaranın kaldırılması ile birlikte sık sık tercih edilmektedir.

Kavun ve Karpuz: Yaz meyvesi denildiği zaman ilk olarak akıllara gelen meyveler olan kavun ve karpuz, ayrı ayrı ya da birlikte sık sık tercih edilmektedir.

Elma: Yeşil elma ve kırmızı elma gibi pek çok çeşidi olan elma, mentol ya da anason ile olan karışımları ile tercih edilmektedir.

Tabii ki bunlar dışında Cookie, mango ve limon gibi pek çok elektronik sigara likiti de sık sık tercih edilmektedir. Yani aslında en iyi aroma tamamen sizin damak tadınıza göre değişebilir.

Bu yazımızda sizler için elektronik sigara likiti ile ilgili merak edilen sorulara cevap verdik. Eğer sizde kaliteli ve orijinal elektronik sigara likitleri ile elektronik sigara keyfinizi katlamak istiyorsanız, sitemizde bulunan çeşitli markaların çeşitli likit aromalarına göz atabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın