Pod Mod Kartuş Özellikleri

Pod Mod Kartuş Özellikleri Nelerdir? Pod Mod Kartuş Fiyatları Nelerdir?

Pod mod elektronik sigaralar için devrim niteliğinde diyebileceğimiz son teknoloji cihazlardır.

Geleneksel elektronik sigaralar tanklı ya da atomizerli olduğu boyutları daha büyüktür. Ancak pod mod cihazlar daha ergonomik ve küçük boyutlardadır.

Pod mod cihazlar, geleneksel elektronik sigaralarının aksine atomizer ya da elektronik likit kullanmamaktadır. Onun yerine pod mod kartuş olarak isimlendirilen, elektronik sigaraya takılıp çıkarılan tanklar kullanılır. Pod mod olarak adlandırılan elektronik sigaralardaki pod mod kartuş bir sarf malzemesidir. Peki pod mod kartuş ile ilgili özellikleri nelerdir, ne sıklıkla değiştirilmelidir ve fiyatları neye göre değişmektedir? Bu yazımızda sizler için bu sorulara cevap vereceğiz.

Pod Mod Kartuş Özellikleri Nelerdir?

Elektronik sigaraların, elektronik likit haznesinin değiştirebilir atomizer kafası ile elementlerin birleştiği kısım, kartuş olarak nitelendirilir. Pod mod kartuşlar, geleneksel elektronik sigara likitlerine göre daha farklı özelliklere sahiptir. Pod mod kartuşların bazı özellikleri şu şekildedir;

Geleneksel elektronik sigaralarda görülen likit sızıntıları pod mod kartuşlarda yaşanmaz.

Pod mod kartuş kullanılan elektronik sigaralarda, likitlerin ömürleri daha uzundur. Bunun sebebi ise sızıntı yapmaması ve düşük güçlü çalıştığı için likitin daha az kullanılmasıdır.

İçim olarak klasik sigaraya çok yakındır. Bu özelliği ile pod mod kartuşlu elektronik sigara kullanan kişiler klasik sigara içme isteği duymamakta ya da çok az içmektedir.

Pod mod kartuşlarda sadece salt likitler kullanılır. Salt likit ise normal likit ile aynı içeriğe sahiptir ancak farklılık olarak baz nikotin yerine farklı asidik ürünler kullanılan likit çeşitleridir.

Pod mod kartuşlar tekrar doldurabilir ya da kullan at şeklinde olabilir.

Pod mod kartuş kapasitesi genel olarak 2 -3 ml arasındadır.

Pod mod kartuşlar, her cihaz ile uyum sağlamaz. Yani elektronik sigara ve pod mod kartuş uyumunun olması gerekiyor.

Pod mod kartuşlar sigara içimi ve sub ohm – DTL pod kartuşlar olarak iki farklı içim şekline sahiptir.

Genel olarak pod mod kartuşların özellikleri bu şekildedir.

Pod Mod Kartuş Ne Sıklıkla Değiştirmeli?

Pod elektronik sigaralarda kullanılan pod mod kartuşlar, atomizer kafası ile diğer buharlaştırma unsurları bir arada bulunmaktadır. Pod elektronik sigaralar düşük güçle çalıştığı için geleneksel elektronik sigaralarda görülen sorunlar, bu cihazlarda yaşanmamaktadır. Pod mod kartuşlar kullanım sıklığına göre değiştirilmektedir. Ortalama değişim süresi ise bir ile iki hafta arasında olmasını tavsiye ediyoruz. Ancak coil ve iç atomizer yıpranması varsa bu süre daha kısa da olabilir.

od Mod Kartuş Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Pod mod kartuşların fiyatları pek çok farklı parametreye göre değişebilir. Bu parametrelerden bazıları ise şu şekildedir;

Pod mod kartuş üreten pek çok marka olduğu için tercih edeceğiniz markaya göre fiyat değişebilir.

Pod mod kartuş üreten markalar, farklı elektronik sigaralara uygun pod mod kartuşlar üretmektedir. Yani kullandığınız elektronik sigaranın markası ve modeline göre fiyat değişebilir.

Pod mod kartuşlar tek tek satılabileceği gibi ikili, üçlü ve dörtlü gibi toplu olarak da satılabilir, bu durum pod mod kartuşların fiyatlarında değişikliğe neden olur.

Pod mod kartuşlar farklı hacimlerde olabilir, hacme göre fiyatlar değişmektedir.

Aromalı pod mod kartuşlarda vardır, aromasına göre fiyat değişikliği yaşanabilir.

Bu yazımızda sizler için pod mod kartuşlar ile ilgili özellikleri nelerdir, ne sıklıkla değiştirilmelidir ve fiyatları neye göre değişmektedir sorularına cevap verdik. İsteğiniz doğrultusunda farklı markalardan, farklı aromalı ve farklı paket seçenekleri ile pod mod kartuş ve elektronik sigara ile ilgili ihtiyacınız olan tüm ürünleri sitemizde bulabilirsiniz. Ürünlerimizi inceleyerek, kaliteli ve orijinal ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın