Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara coil ömrü ve yanma sebebleri nelerdir ?

Bir coilin ömrü ne kadardır ?

Bu sorunun kısa cevabı, bir elektronik sigara bobininin tipik olarak en az on beş gün sürmesidir .  Bobinin lezzet kalitesi kalıcı olarak düşmeden önce bir vape tankını veya kapsülünü birden fazla doldurabilmeniz gerekir . Bir elektronik sigara bobini ne kadar dayanması gerektiği konusunda anlaşılması gereken en önemli şey, bir bobinin ömrünün sonuna geldiğinde çalışmayı bırakmamasıdır. Gerçekte, bir bobin bundan çok daha yavaş bozulur. Zamanla bobin bozulmaya başlar ve aroması yavaş yavaş değişir. Bobini kullandıkça yanık bir tat almaya başlar ve yavaş yavaş kullanımı daha az zevkli hale gelir. Bobini ne zaman değiştireceğinize karar vermek tamamen size kalmış.

Elektronik sigara bobinlerini lezzetleri biraz olsun değişmeden değiştirirseniz, bobinlerinizin çok uzun süre dayanmadığını göreceksiniz. Öte yandan, yaşlanan bir bobinde meydana gelen lezzet değişikliklerine karşı çok hassas değilseniz, bobinleriniz oldukça uzun sürebilir. Mümkün olan en iyi durumda, bir elektronik sigara bobininin aromada fark edilebilir bir değişiklik olmadan iki haftadan fazla dayanması mümkündür 

Elektronik Sigara Bobinlerinin Yanmasına Neden Olan Nedir?

Makalede daha önce bahsettiğimiz gibi, bir elektronik sigara bobini, ısıtma yüzeyi veya fitildeki bir arıza nedeniyle neredeyse her zaman yanar. İşte böyle oluyor.

  • Şekersiz tatlandırıcı sukraloz gibi bazı e-sıvı bileşenleri, zamanla bobininizin ısıtma yüzeyinde tortu birikmesine neden olur. Bobininize bu olursa, elektronik sigara içerken oluşan abartılı bir tatlılık fark edeceksiniz. Tatlılık yavaş yavaş yerini karamele benzeyen bir tada bırakacaktır. Kalıntı aşırı derecede kalınlaştığında, elektronik sigara içerken yanmış şekere benzer sert bir lezzet tadacaksınız.
  • Bir elektronik sigara bobinindeki pamuk doğal liflerden yapılmıştır ve pamuk her zaman e-sıvı ile tamamen doygun değilse yanabilir. Oluşturulması zaman alan e-sıvı kalıntısının yanmış tadından farklı olarak, yanmış bir fitil bir bobinin lezzetini anında mahvedebilir. Bobininizin fitili kötü bir şekilde yandıysa, elektronik sigara içerken son derece sert ve hoş olmayan bir lezzet tadacaksınız ve ayrıca boğazınızın arkasında rahatsız edici bir his hissedebilirsiniz.

Bobinlerinizi daha uzun süre dayanmak için ne yapmanız gerektiğini bilmek için, yanmalarına neyin neden olduğunu bilmeniz gerekir. Bir bobinin tadından artık memnun kalmadığınızda ve değiştirmeye karar verdiğinizde, bobini atmadan önce yakından inceleyin. Isıtma yüzeyi artıkla kaplıysa, bobinin ortasına baktığınızda koyu kararmış renk tabakasını göreceksiniz. Isıtma yüzeyi temiz görünüyorsa, muhtemelen bobinin pamuğunu yakmışsınızdır.

 

Bir yanıt yazın