Elektronik Sigara Kullanımı

Pod kartuş nasıl temizlenir ?

Kirli pod kartuşları nasıl temizleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edelim.

  • Büyük bir kaseyi çok sıcak suyla doldurun. Suyu kaynatmayın çünkü pod kartuşları plastikten yapılmıştır ve plastiğin bozulmasını veya erimesini istemezsiniz.
  • Pod cihaz doldurma deliğini açın. Bölmenin çıkarılabilir bir bobini varsa, bobini de çıkarın. Her iki öğeyi de suya koyun. Suyla dolmasını sağlamak için bölmeyi basılı tutmanız gerekebilir. Su altında değilse bölmeyi temizlemek zor olacaktır.
  • Ajitasyon sağlamak ve tortuyu parçalamak için bölmeyi ve bobini suda çevirin. Eşyaları tekrar döndürmeden önce bir süre suda ıslanmaya devam etmesine izin verin. Bu noktada, kapsülün çıkarılabilir olmayan bir bobini varsa, muhtemelen suda veya bölmenin içinde yüzen bazı koyu lekeler göreceksiniz.
  • Kaseyi boşaltın ve daha fazla sıcak su ile doldurun. Kalıntıyı parçalamak için bölmeyi ve bobini periyodik olarak çevirmeye devam edin. Suda koyu benekler görünmeyi bıraktığında, bobin temizdir. Yerleşik bobinli bir bölme kullanıyorsanız, beneklerin bir kısmını bölmeden çıkarmaya zorlamak için bölmeyi musluğun altında durulamanız gerekebilir.
  • Bölmeyi ve bobini sudan çıkarın. Suyun çoğunu çıkarmak için bölmeyi bir kağıt havluya vurun. Kullanmaya devam etmeden önce bölmenin ve bobinin birkaç saat kurumasını bekleyin.

Sadece sıcak su kullanarak pod kartuşlarda ki kalıntıları çıkarmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Bu durumda, kapsüllerinizi bunun yerine alkolle temizlemeyi deneyebilirsiniz. Votka gibi içimi güvenli olan güçlü alkoller kullanın. Votka, sudan çok daha etkili bir çözücüdür. Yine de sudan çok daha pahalı olduğu için, birkaç kirli bakla ve bobine sahip olana kadar bekleyip hepsini aynı anda temizlemek isteyebilirsiniz. Eşyaları temizlemeyi bitirdikten sonra, alkolün tamamen çıktığından emin olmak için iyice durulayın.

Bazı durumlarda, pod kartuşların giriş delikleri veya alttaki temas plakaları gibi ulaşılması zor alanlarından toz ve cep tiftiği gibi kirleticileri çıkarmakta zorluk çekebilirsiniz. Kiri çıkarmak için bu alanları bir kürdan ile hafifçe kazıyın.

Pod temizliğinizi bir sonraki seviyeye taşımak ister misiniz? Sadece bir kase sıcak su kullanmak yerine, bölmelerinizi ve bobinlerinizi ultrasonik bir temizleyicide temizlemeyi deneyin. Mücevher için kullanacağınız aynı tür temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Ultrasonik titreşimler, bobinlerinizi manuel olarak temizleyerek yapabileceğinizden çok daha hızlı ve çok daha eksiksiz bir şekilde bobinlerinizdeki kalıntıları giderecektir.

Temizleme Her Zaman Yanmış Bir Pod Kartuşunu Düzeltir mi?

pod kartuşlarını temizlemeye başlamadan önce bilmeniz gereken son şey, eğer sorunun nedeni kapsülün bobinindeki kalıntılarsa, bir bölmeyi temizlemenin yanmış tadı ortadan kaldırmasıdır. Ayrıca, kapsülün fitili hasar gördüğü için yanmış bir aromanın ortaya çıkması da mümkündür – ve bu durumda yapabileceğiniz tek şey bölmeyi veya bobini değiştirmektir.

İçim yaparken pamuk tamamen ıslak değilse, bir bobinin pamuğu yanabilir. Örneğin, yeniden doldurmayı unuttuğunuz için boş bir kapsülle vape yaparsanız bu olabilir. Yeni bir kartuş veya bobin taktıktan hemen sonra elektronik sigara içmeye başlarsanız da olabilir. Bir elektronik sigara bobinini değiştirdiğinizde, pamuğun e-likit ile tamamen doymasını sağlamak için elektronik sigara içmeden önce beş, altı dakika beklemek önemlidir.

Deneyimle, bobin kalıntısı ile yanmış pamuk arasındaki farkı nasıl anlatacağınızı öğreneceksiniz. Bobin kalıntısı, yanmış şeker gibi biraz tatlı bir tada sahip olma eğilimindedir. Öte yandan, hasarlı bir pamuk, boğazınızın arkasını yakan çok daha sert bir tat yaratma eğilimindedir.

Bir yanıt yazın