Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik Sigara Öksürük ve Boğaz ağrısı nedenleri ?

Elektronik sigara öksürük ve boğaz ağrısı nedenlerini, bu yazımızda siz değerli, elektronik sigara kullanıcıları için yazdık. Umarız faydalı olur sizler için,

Nikotin Gücünüz Çok Yüksek

Mümkün olan en geniş ölçüde elektronik sigara keyfini çıkarmanız için, likit nikotin gücünün ihtiyaçlarınıza uygun olması kesinlikle çok önemlidir. Nikotin gücünüz çok düşükse, elektronik sigarayı tatmin edici bulamazsınız. Bunu daha sık elektronik sigara içerek veya daha yüksek bir nikotin gücüne geçerek kolayca düzeltebilirsiniz. Yine de nikotin gücünüz çok yüksekse, buharı solumaya çalıştığınızda öksüreceğiniz veya boğaz ağrısı yaşayacağınız için elektronik sigara içemezsiniz. Elektronik sigara içerken hissettiğinizden daha yoğun bir boğaz vuruşu yaşamanıza neden olur mu? Nikotin gücünüz çok yüksek olabilir. Doğru likit nikotin gücünü nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin .

Yanlış Tip Nikotin Kullanıyorsunuz

Vape suyu markaları e-sıvıyı iki çeşit nikotin ile yapar: serbest baz nikotin ve nikotin tuzu. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi bazı bölgelerde nikotin tuzu, esas olarak daha yüksek nikotin kuvvetine sahip e-sıvılar için kullanılır. Düşük mukavemetli e-sıvılar genellikle serbest baz nikotin kullanır.

Bununla birlikte, Birleşik Krallık ve Avrupa’da, her iki nikotin türüne sahip yüksek mukavemetli e-sıvıları bulmak yaygındır. Yaşadığınız yerde durum buysa, sizin için en keyifli ve tatmin edici olan nikotin türünü seçmeniz gerekecektir.

Bazı insanlar, yüksek mukavemetli serbest baz nikotin e-sıvının boğaz ağrısına neden olduğunu veya öksürmesine neden olduğunu buluyor. Bu sizin için doğruysa, bunun yerine nikotin tuzunu deneyin. Serbest baz nikotine göre daha az alkali olduğu için birçok kişi daha yumuşak olma eğiliminde olduğunu fark eder.

Kendinizi “ Tuzlu nikotin nedir? ” diye sorarken buldunuz mu? ”Yukarıdaki bilgileri okurken? Nikotin tuzu e-sıvı ile ilgili bir astar için bağlantıya tıklayın.

İhtiyaçlarınız İçin Yanlış VG/PG Oranını Kullanıyorsunuz

Bitkisel gliserin (VG) ve propilen glikol (PG), e-sıvı yapmak için kullanılan iki bazdır. Tipik bir vape suyu şişesinde, içeriğin sadece yüzde 10-15’i aromalar ve nikotindir. Gerisi VG ve PG’nin bir karışımıdır. VG ve PG farklı özelliklere sahiptir . Örneğin, VG daha büyük buhar bulutları üretme eğilimindeyken, PG daha iyi bir tat taşıyıcısıdır.

VG ve PG’nin her ikisi de istenen özelliklere sahip olduğundan, e-sıvı her ikisinin bir karışımını içerme eğilimindedir. Ancak PG’nin bazı insanların hoşlanmadığı bir özelliği vardır: boğazda hafif cızırtılı bir his yaratma eğilimindedir.

Bazı insanlar bu hissi tatmin edici bir boğaz vuruşu olarak yorumlar. Ancak diğerleri bunu boğaz ağrısı olarak yorumlar. İkinci gruba giriyorsanız, VG yüzdesi daha yüksek bir e-likit denemeyi düşünmelisiniz. Hatta hiç PG içermeyen e-sıvıları bulmak bile mümkün.

Sert Alkol Bazlı Tatlar İçeren Bir E-Sıvı Kullanıyorsunuz

Bir sıvı aroma konsantresinin bir baza ihtiyacı vardır ve e-sıvı aromalar söz konusu olduğunda, baz neredeyse her zaman VG veya PG’dir. Bu, aromaların e-sıvıdaki diğer bileşenlerle kolayca karışmasını sağladığı için çok mantıklı.

Bazen, bazı vape suyu üreticileri, ürünlerinde alkol bazlı aromalar kullanır. Alkol bazlı aromalara sahip bir e-sıvı kullanırsanız, buharın alışılmadık derecede sıcak göründüğünü veya boğazınızda sertlik hissi yarattığını fark edebilirsiniz.

Alkol bazlı tatlar vaping endüstrisinde yaygın değildir – bu nedenle, alkol içeren bir e-sıvı alırsanız ve tadının sert olduğunu fark ederseniz, her zaman farklı bir e-sıvı satın alabilirsiniz. Alkolü buharlaşmaya teşvik eden e-sıvıyı demlemeyi de deneyebilirsiniz .

Sigarayı Bırakmanın Yan Etkisi Olabilir

Birçok yeni gazete, ilk elektronik sigara cihazlarını satın alır almaz sigarayı tamamen bırakacaklarını taahhüt ediyor. Bununla birlikte, uzun süreli sigara içenlerin, sigarayı ilk bıraktıklarında geçici olarak artan öksürük yaşamaları yaygındır.

Bu, doğrudan sigaradan, elektronik sigaraya geçenler için bile geçerlidir. Artan öksürük, ciğerlerinizi artık dumanla doldurmadığınızda ciğerlerinizdeki kirpiklerin daha aktif hale gelmesi nedeniyle olur. Akciğerleriniz katranı temizlemek için hemen çalışmaya başlar ve bu da öksürmenize neden olur.

Bunu akılda tutarak, sigarayı ilk bıraktığınızda ortaya çıkan, bir “elektronik sigara öksürüğünün” aslında elektronik sigara ile hiçbir ilgisi olmayabilir. Öksürüğün daha ciddi bir sorunun işareti olabileceğinden endişeleniyorsanız, doktorunuzla konuşmalısınız. Aksi takdirde, büyük olasılıkla endişelenecek bir şeyiniz yoktur. Öksürük birkaç gün sonra azalmalıdır.

Vaping Cihazınız için İdeal Teneffüs Tarzını Kullanmıyorsunuz

İlk vape kitiniz için alışveriş yaparken bilmeniz gereken en önemli şeylerden  biri, bir vaping cihazının ağızdan akciğere veya doğrudan akciğere  soluma için tasarlanabilmesidir.

Yine de, ilk elektronik sigara cihazınızı, amaçlanan soluma stilini onaylamadan satın aldığınızı varsayalım. Bu durumda, cihazınızın hava akışı özellikleri tercih ettiğiniz nefes alma tarzına uygun olmadığı için buharın öksürmenize neden olduğunu görebilirsiniz. En iyi seçeneğiniz, istediğiniz nefes alma stili için tasarlanmış bir elektronik sigara cihazı satın almaktır. O zamana kadar, mevcut cihazınızın hava akışını daha sıkı veya daha gevşek hale getirmek için ayarlamayı da deneyebilirsiniz.

Vape Yaparken Yeterince Su İçmiyorsunuz

Bitkisel gliserin ve propilen glikolün paylaştığı özelliklerden biri, her ikisinin de nemlendirici olmalarıdır – nemi çeker ve hapsederler. VG ve PG’nin bu özelliği olduğundan, bazı insanlar vapingin bazen kendilerini susuz hissettirdiğini fark eder. Dehidrasyon, elbette boğaz ağrısı yaşamanıza neden olabilir. Elektronik sigara içerken kuru ağız veya çatlamış dudaklar gibi başka dehidrasyon belirtileri yaşıyorsanız, ihtiyacınız olan kadar sıvı alamama ihtimaliniz yüksektir. Neyse ki, bunu düzeltmenin kolay bir yolu var: Elektronik sigara seanslarınız sırasında daha fazla su içmek için uyumlu bir çaba gösterin.

Cihazınızın Güç Seviyesi Çok Yüksek Olarak Ayarlanmış

Elektronik sigara boğazınızı ağrıtmasının veya öksürmenize neden olmasının son nedeni, cihazınızın güç seviyesinin çok yüksek ayarlanmış olmasıdır.

Gelişmiş bir elektronik sigara iseniz, ayarlanabilir güce sahip bir elektronik sigara moduna sahip olmak harika bir şeydir çünkü size elektronik sigara deneyiminizi kişiselleştirme ve tam olarak istediğiniz sıcaklık ve yoğunluğun keyfini çıkarma yeteneği verir. Watt değeri ayarlanabilir bir elektronik sigara cihazı kullanmanın olumsuz yönü, watt değerini çok yüksek ayarlamanın mümkün olmasıdır.

Her elektronik sigara bobini, kasasının yanına kazınmış watt cinsinden önerilen bir güç aralığına sahiptir. Ayrıca kutusunda bir elektronik sigara bobini için önerilen watt aralığını da bulacaksınız.  Üreticiler , güvenilir bir şekilde çalışabilecekleri güç aralıklarını belirlemek için vape tankları için bobinleri test eder .

Mümkün olan en büyük buhar bulutlarını elde etmek için vape tankınızı önerilen güç aralığından daha yüksek bir değerde çalıştırmaya istekli olsanız da, gerçek şu ki, güç ayarlarınızda çok agresif olursanız, bobininizin fitilini yakmanız olasıdır.

Yanmış bir vape bobini  size sadece düşük lezzet kalitesi vermez; ayrıca boğazınızın ağrıması da çok olasıdır. Her zaman elektronik sigara modunuzun, coilinizin önerilen watt aralığında bir güç seviyesine ayarlandığından emin olun

Bir yanıt yazın