Dharma Blog

Elektronik Sigaralar Pod Mod Cihazlar

Pod Mod Cihazlar ve Elektronik Sigaralar

Hükümetler çeşitli yöntemler kullanarak elektronik sigara kültürünün bazı yönlerini kontrol altına almak istemekte ve elektronik sigarayı tamamen ortadan kaldırmak istemektedirler. Ancak, tasarımcılar ise yepyeni modellerle bu duruma bir çare bulmaya çalışıyorlar.

Diğer elektronik sigaralardan farklı olarak, nikotin elde etmek amacıyla gerçek tütün yaprağını kullanan en kaliteli tütün firmaları tütünü yakmadan ısıtma işlemini yapıyorlar.

Bu işlemde, tütün buharlaşma noktasına kadar yakılmadan ısıtılıyor. Bu sayede, normal sigara kullanılırken ateş ile beraber ortaya çıkan birçok zararlı madde ortaya çıkmamış oluyor. Bunun dışında, alternatif olarak bazı firmalar liquid pod veya vape mod denilen sistemleri deniyorlar.

Pod Elektronik Sigara Sistemi Nedir?

Pod sisteminde doldurulabilir tank yerine tek kullanımı olan e-likit kapsülü ve coil yani ısıtma maddesi bulunmaktadır. Bu maddeler birbirine entegre durumdadır. Pod mod elektronik sigaralar bu özellikleriyle eski sigara benzeri ürünleri andırmaktadır. Likit dolu kapsüller ile kullanımı oldukça kolay hale gelmiştir. Kısacası, kapsülü yerine takıp kullanıp sonra da atmak suretiyle kullanımı gerçekleştirilir. E-likit, atomizer veya coil uğraşmaya gerek duyulmaz. Her kapsülde yeni coil ve yeni pürüzsüz tat yer almaktadır.

Pod Mod Çalışma Mantığı

Pod Mod’un çalışma mantığına göre, iki üç puf çektikten sonra vücudun ihtiyacı olan nikotin alınmış olunuyor. Bu puflar ise yaklaşık bir saat kadar etkili oluyor. Pod mod likitlerinde kullanılan nikotin, tütün yaprağında elde edilmektedir. Buna nikotin tuz adı verilmektedir. Bilinen nikotinden farkı ise; içim sırasında yüksek miktarda nikotin alınsa bile bunun kullanan kişi tarafından hissedilmemesidir. Bunun dışında Pod Mod’da kullanılan likit normal elektronik sigara likitlerinden daha farklıdır. Yüksek nikotin değerine sahiptir. PG miktarı ise çok yüksektir. Örnek olarak, 50 mg nikotin ve üzeri olanlar bile kullanılmaktadır. Şu anda kullanılan likitlerde 50 mg nikotinden puf yapılmaya kalkılsa herkes öksürükten boğulma ve boğaz yanması gibi sorunlar yaşanır. Pod Mod’da bu işlem yapılabilmektedir. Yapılabilmesinin sebebi ise kullanılan nikotin formundan kaynaklanmaktadır. Nikotin tozu denilen nikotin formu nikotinin vücuda etkisini de hızlandırmaktadır.

Bir yanıt yazın