Pod Mod Elektronik Sigara

Pod Modlar Hakkında Tüm Bilgiler

Pod Mod nedir ? bilmemiz gerekir.

Pod Mod : Günümüz elektronik sigaraların en gelişmiş halidir. Buna aşağıda bahsedeceğim Disposable Podlar da dahildir. Arkadaşlar pod modlar doldurulabilir kartuş veya hali hazır da içerisin de likit barındıran modelleri olan küçük ergonomik genelinde salt likit veya normal likit tüketimi yapıla bilen ufak minik cebimizde rahatça taşıya bileceğimiz ve genelikle sigara ihtiyacımıza en yakın cevap veren cihazlardır.

Pod mod cihazlar genelde 200 mAh Batarya Kapasitesi ve 3000 mAh batarya kapasitesi olarak çok çeşitli görebiliriz. Bunun sebebi pod mod cihazlar kendi aralarında Mtl – DTL- DL olarak gruplandırıyoruz. Yani eskiden çok büyük yanımızda taşımakta zorlandığımız günde 15-20 ml likit tüketen cihazların yerine pod mod cihazlar günümüzün en yeni teknolojileridir.

mtl – rdl – dl konulu yazımız da ve elektronik sigara terimlerini bilmeyen arkadaşlar için de yine dharma vape bloğu içerisinden sizlere link bırakıyorum. Şimdi sizlere mtl pod(sigara içimi) seçeneklerinden bir kaç tane marka yazayım. Hem incelemiş olursunuz.

  1. Veiik airo pod 500 mAh  Veiik Airo pod yeniden doldurula bilir kartuşa sahiptir. Ayrıca rba gibi yeniden de sarım yapılabiliyor uygun tel (nichrome 80) veya Nr r Nr kaynaklı tel (hazır halde de buluna bilir) ve elektronik sigara pamuğu ile yeniden kartuş parası vermeme adına deneyen kullanıcılar mevcut geçmişte bende çok sardım açıkcası 🙂
  2. Uwell Caliburn G2 Veiik airo podun aksine direk kendinden değil harici bir bobin (coil) sistemine sahiptir ve yeniden doldurula bilir. Veiik airo pod cihazda kartuş yanınca haliyle ya yeni almamız gerekiyor ya da yukarda bahsettiğim üzere sarım ekipmanlları ile sarım yapmamız gerekiyor. Uwell caliburn g2 pod cihaz da ise direk coil değişimi yapılır. 750 mAh batarya kapasitesine sahiptir. Yine linkini bıraktım teknik özelliklerini incelemenizi tavsiye ediyorum.

Şimdi gelelim DTL (RDL) Pod cihazlara örnek vermeye

  1. Voopoo Vinci 2 pod bu pod cihazımız da mtl harici dtl ve dl içime sahip bir pod cihazıdır yine bıraktığım linkten ulaşıp teknik özelliklerine bakabilirsiniz.
  2. Lost Vape Gemini Hybird

Şimdi de Tam DL pod (nargile içim) pod cihaza örnek vermeye pilli ve pilsiz seçenekler bulabilirsiniz genelde tek pilli veya 1300 mAh üzeri pod cihazlardır. Kesinlikle kormayın cebinize rahatça koyup dışarda rahatsız ediceğini düşünmeyin. Şarjları da size gün boyu yeticektir. Eskiden olsa atom bombası taşır gibi cihazın içinde ki likit harici bir de şişe taşıyorduk:) ah o eski günler iyi ki pod mod cihazlar var..

  1. Nevoks Veego 80 pod mod 
  2. Oxva Vativ Süper pod mod ( bu bayağı iyi bir model kesinlikle incelemelisiniz)
  3. DRAG S Pod Mod (pilsiz 2500 mAh batarya için örnek)

Gelelim Pod nedir ? Aslında biz bu kapsüllere Kartuş diyoruz.

Normal Elektronik Sigara da atomizer ile kullanılan aromalar Pod Mod sistemlerde Kartuş olarak isimlendirilen, cihaza takılıp çıkartılabilen tanklara doldurulur. Kartuşlar tekrar doldurulabilir veya kullan at şeklinde olabilir.

şimdi kullan atlara örnek vermek gerekirse juul pod kartuşları bunlara ve bo pod kartuşlar da keza aynı, içerisinde likit ile geliyor. aslında biraz zahmetli ama yeniden doldurmak mümkün 🙂

bir de normal kartuşlar var bunlar da 2 ye ayrılıyor :

  1. Kendinden dahili coilli (bobin) yani direk kartuşunu değiştirdiğimiz pod cihazlar örnek Caliburn a2 pod ve Caliburn a2 pod kartuşu
  2. Bir de harici coilli pod kartuşları var bunlara örnek olarakta Caliburn G2 Pod Mod ve Caliburn G2 Coil ve Caliburn G2 kartuşunu verebiliriz.

Disposable pod nedir ?

Teknoloji çok ilerledi arkadaşlar disposable yani tek kullanımlık podlar üretiliyor. Likiti hazır, şarjı hazır, siz sadece çekim yapıyorsunuz ve içerisinde batarya bitince atıyorsunuz. Bu sureçte hazır önceden içerisine koyulmuş likitte bitmiş oluyor.

Örnek vermek gerekirse en sevdiğim benim Veiik Squad Disposable oldu 1800 puf sayısı var ve yaklaşık 7 gün kullandım.

 

Arkadaşlar  pod mod cihazlar hakkında sizlere tüm bilgi ve deneyimimi yazmaya devam edeceğim. Umarım okurken sıkılmazsınız..

Bir yanıt yazın