Pod Mod Çeşitler

Veiik Airo Pod Özellikleri

Pod sistemli elektronik sigaralar son yıllarda gittikçe popülerleşen ve kullanıcılar tarafından yeni nesil elektronik sigara olarak adlandırılan cihazlardır. Hem yapı olarak hem de çalışma mekanizma olarak geleneksel e sigaralardan farklı olan pod mod elektronik sigaralardan öne çıkan AIRO pod modu bu yazımızda detaylıca inceleyeceğiz.

VEIIK AIRO sigara içim olarak da adlandırılan MTL içim mekanizmasına sahiptir. Yüksek içim performansının yanı sıra, şık ve sportif görünümü ile de dikkatleri üzerine toplayacaktır.

VEIIK AIRO Pod Mod Genel Özellikleri

VEIIK Airo 500 mAh batarya gücüne sahip ve tak/çıkar kartuş sistemi ile kullanımı kolay bir pod sistemli elektronik sigaradır. Kartuş cihazın batarya gövdesinde rahatlıkla çıkarılıp takılabilir.

VEIIK Airo kartuşları standart 2 ml haznesine sahiptir. Kartuş içerisinde bulunan coil direnci ise 1.2 ohm değerindedir ve özel olarak MTL yani sigara içim için tasarlanmıştır.

Elektronik sigaranızın üzerinde herhangi bir güç veya ateşleme tuşu bulunmaz. Cihazınız kendi nefesinizle aktive olur. Diğer mod elektronik sigaralarda var olan komplike ayarlamalar bu cihazda yoktur. Her ayar hazır bir şekilde cihazınıza yüklenmiştir. Elektronik sigaranızın içerisinde bulunan mikro çip sayesinde sıcaklık kontrol mekanizması otomatik olarak gerçekleşmektedir. Bu anlamda kullanımı oldukça kolaydır.

VEIIK Airo Pod Mod Elektronik Sigara Kit İçeriği

 • 1 adet Airo Pod (500 mAh Bataryası ile birlikte)
 • 2 adet kartuş (Tekrar doldurulabilme özelliğine sahip ve 1 adet yedek kartuş)
 • Şarj kablosu (Orijinal mini USB kablo)
 • Kullanım kılavuzu
 • Yedek parça ( 4 adet kartuş slikon tıpası)

VEIIK AIRO Pod Mod Teknik Özellikler

 • Boyutlar: 100.5 x 25.5 x 12.5 mm ebatlarında olup elektronik sigara piyasasındaki küçük boyuttaki cihazlardan birisidir. Cihaz tam olarak avuç içine göre tasarlanmıştır ve ergonomik yapıya sahiptir.
 • Kartuş Sistemi: Kartuş rahat bir şekilde cihazın gövdesine takılıp çıkarılabilir. Kartuş şeffaf bir görünüme sahiptir. Likit seviyenizi rahatlıkla takip edersiniz ve bu şekilde kuru çekimin önüne geçersiniz. Ayrıca, kartuş tekrar doldurulabilme özelliğine sahiptir. Böylece cihazı aldıktan sonra tek yapmanız gereken dilediğiniz aromadaki likiti alıp kullanmanızdır.

 • Hepsi Bir Arada Cihaz: Elektronik Sigara piyasasında “All-In-One” olarak adlandırılan bir özelliktir. Kit içerisinde kullanımınız için gereken her şey mevcuttur. Harici pil almanıza gerek kalmadan cihazınızı sadece şarjla aktif hale getirip, rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Dahili Batarya: VEIIK AIRO pod mod elektronik sigaranızda dahili 360 mAh gücünde batarya bulunur. Ekstra pil almanıza gerek yoktur. Batarya gücü ise pod sistemli cihazlar için oldukça yeterlidir. MTL çekim için tasarlanmış olan pod mod e sigaranız için batarya çekim gücü idealdir.
 • Likit Haznesi: Elektronik sigaranızın likit haznesi 2 ml dir. Geleneksel mod elektronik sigaralar için bu hazne yeterli olmayabilir. Ancak, VEIIK Airo pod sistemli e sigara olduğu için salt likit ile kullanılır ve likit tüketimi en minimal seviyededir. Bu sebeple, 2 ml likit kapasitesi günlük kullanım için oldukça yeterli olacaktır.

 • Direnç Seviyesi: VEIIK Airo kartuşunuzda bulunan coil direnç seviyesi 1.2 ohm dir. Pod mod elektronik sigaralar MTL yani sigara içime göre tasarlandığı için en uygun direnç seviyesine sahip coildir. Bu rezistans değeri sayesinde, kullanmış olduğunuz likitin hem aromasını hem de nikotin seviyesini size net şekilde iletir.
 • Yapı malzemesi: VEIIK Airo pod mod cihazınız çinko alaşımdan yapılmış olup, uzun yıllar kullanımda dahi herhangi bir paslanma ve bozulma oluşmaz.
 • Portatif: E-sigaranız hafif ve kompakt bir mekanizmaya sahiptir. Elektronik sigara piyasasında bulunan ultra hafif cihazlardan birisi olup günlük yaşantıda konforlu içim için tasarlanmıştır. Cep boyutunda olup, rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.

 • LED Işık Göstergesi: Cihazınızdan aldığınız her puff için LED ışık göstergesi mevcuttur.
 • Koruma Faktörleri: VEIIK Airo akıllı mikro çipe sahiptir. Bu sayede kısa devre ve düşük akü koruması mevcuttur. Bu akıllı çip sayesinde kullanıcısına her zaman konforlu ve güvenli içim sunar.

Elektronik sigaranız yukarıda da bahsedildiği üzere minimal boyutlarda olup 51 gramdır. Tam cep boyutunda olan cihazını gün içerisinde rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca, cihaz tam avuç içinize oturur ve ergonomik tasarıma sahiptir. VEIIK Airo bakır alaşımdan yapılmış olup, cihazın gövdesine deri kaplama bulunur.

Veiik Airo manyetik pod kartuş sistemine sahiptir. Pod kısmı koyu renge sahiptir; ancak likit seviyesini rahatlıkla takip edebilirsiniz. Bu şekilde, likitiniz azaldığında rahatça fark edip dolum yapabilirsiniz. Ayrıca kuru çekim ve kartuş yanmalarının önüne geçmiş olursunuz.

 

VEIIK AIRO Pod Mod Performansı

Veiik Airo performans olarak incelediğimizde göze çarpan ilk özelliği, şarj olurken çekim yapma teknolojisine sahiptir. Elektronik sigaranızda LED ışık göstergesi mevcuttur. Bu gösterge aynı zamanda şarj yüzdesi hakkında kullanıcısına bilgi verir. Eğer ışık beyaz yanıyorsa şarj %70 üzerinde demektir. LED ışık mavi renk veriyorsa şarj %30 – %70 arasında demektir. Kırmızı ışık ise cihazın şarjının %30 altına düştüğünün sinyalini vermektedir.

Kartuş yapı ve teknik özelliği sayesinde modunuz her zaman kuru kalır. Bir başka deyişle, cihazınızın kartuş kısmından herhangi bir likit sızıntısı yaşamazsınız. Hem kartuşun alt kısmından hem de üst kısmından likit akıntısı oluşmaz. Bu anlamda, kullanımı oldukça rahat ve temizdir.

Airo Performansında öne çıkan özelliği boğaz vurumdur. Likit aşırı ısınmadan orta sıcaklıkta size iletilir. Ayrıca, çekim esnasında oldukça sessizdir; size ve çevrenize herhangi bir rahatsız edici ses çıkarmaz. Bütün bunlara ek olarak, cihaz yapısal olarak yüksek nikotin gücüne sahip salt likitlere göre dizayn edilmiştir. Bu sayede, performansı en üst seviyededir.

AIRO Pod Mod Likit Dolumu

Veiik Airo tak/çıkar kartuş sistemine sahiptir. Likit dolumu için ilk olarak kartuşunuzu mod yani bataryadan ayrınız. Kartuş alttan dolum mekanizmasına sahiptir. Kartuşun alt kısmındaki kapağı açınız ve dikkatli şekilde likitinizi doldurunuz.

Burada önemli bir maddenin altını çizmekte fayda var. Veiik Airo pod mod olduğu için nikotin tuzu bazlı nbase veya likit seçmeniz gerekmektedir. Piyasada “salt likit” veya “salt base” olarak geçen bu ürünler özellikle VEIIK AIRO tarzındaki pod sistemli elektronik sigaralar için üretilmiştir.

Kartuşunuzun içerisinde organik pamuk bulunmaktadır. Salt likitinizi kartuşa doldurduktan sonra 10-15 dakika kadar bekleyiniz. Bu süreçte pamuk likit emilimini gerçekleştirir ve mükemmel içim için cihazı size hazırlar. Bu süreyi beklemek oldukça önemlidir. Eğer pamuk likiti emmeden çekim yaparsanız, kuru çekim yapmış olursunuz bu da kartuşun coil kısmına zarar verebilir hatta likitten yanık tadı almanıza sebebiyet verebilir.

Kartuşta bulunan coil direnç seviyesi 1.2 ohm olup MTL içim için dizayn edilmiştir. Bu sebeple, çekim yaptığınızda mükemmel aroma tadı size iletildiği gibi, güçlü sigara içim sağlar.

Son olarak Veiik Airo fiyat/performans açısından inceleyecek olursak,elektronik sigara piyasasındaki en uygun fiyata satılan cihazlardan birisi olup, yüksek performans ve çekim gücüne sahiptir. Yapı malzemesi olarak çinko alaşımdan üretilmiş olan Veiik Airo, uzun yıllar boyunca paslanma vb gibi sorunlar yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cihazınızı aldıktan sonra, dilediğiniz aromadaki salt likiti veya kendi seçtiğiniz nikotin değerinde dilediğiniz aroma ve salt base alarak kendi salt likitinizi oluşturabilirsiniz. Veiik Airo, birçok kullanıcısı tarafından fiyat ve performans ikilisi olarak olumlu yorumlar alan bir cihaz olmuş ve kolay mekanizması sayesinde elektronik sigara piyasasındaki en çok tercih edilen pod sistemlerden birisidir.

 

 

Bir yanıt yazın